Župnija Sv. Frančiška Asiškega - Bila / Župa sv. Franje Asiškog - Bila

Župnija Sv. Frančiška Asiškega - Bila,  je postala samostojna župnija leta 1925, torej pred devetdesetimi leti. Prej je pripadala župniji Čuklić. Temeljni kamen za cerkev je bil blagoslovljen leta 1935, a z gradnjo so začeli leto kasneje. Drugo svetovna vojna je zaustavila dela, po vojni pa so nadaljevali z izgradnjo. Zvonik je bil dokončan leta 1966. V naslednjih letih in desetletjih pa je bila cerkev umetniško opremljena znotraj.  Danas je u župniji 1.749 vernikov. Župnija pa obsega naselja: Bila, Držanlije, Grborezi, Komorani, Srđevići in Zabrišće.

Na vašo željo smo obiskala to župnijo, ki nam jo je predstavil fra Ćiro Lovrić z župljani. Fra Čiro je znan po pisanju Dnevnikov, do danes je izšel že šesti ter vodenju radijskih oddaj - Duhovna razmišljanja na radiu Livno. Župljani so zelo aktivni na kulturnem področju. Imajo več zborov, skupino KUD Bila in ohranjajo kulturno dediščino kraja. Vsem se zahvaljujemo za sodelovanje. Vabljeni k ogledu.

Vabljeni k ogledu tudi spletne strani župnije Bila.