Župnija sveti Peter in Pavel v Zagorju ob Savi

Zgodovina Zagorja, po pisnih virih, sega v leta 1296, ko je bilo mesto prvič omenjeno kot Sagor oziroma Sagur v seznamu papeške desetine oglejskega patriarha, listino pa danes hranijo v Vatikanu.

Želja naših gledalcev je bila, da predstavimo župnijo Zagorje ob Savi. Zato smo prosili gospoda Janija Maksimiljana Tušaka, ki je njen župnijski upravitelj, da nam predstavi, ne samo župnijo Zagorje ob Savi temveč tudi vse druge župnije in podružnične cerkve, katerih upravitelj je. Zahvaljujemo se gospodu Janiju, kakor tudi vsem ostalim sogovornikom za sodelovanje v oddaji.

Gospod Jani je bil že večkrat gost v naših oddajah, zato ste vabljeni k ogledu tudi teh oddaj.

Vabljeni na spletno stran župnije Zagorje ob Savi.

Župnijske cerkve in podružnice, katerih župnik je gospod Jani Maksimiljan Tušak v slikah: