Župnija sv. Petra in Pavla Vitanje

Vitanje je glede župnijske cerkve edinstven primer. Župnijska cerkev je posvečena apostoloma Petru in Pavlu. To je tako imenovana »zimska cerkev«, saj je v njej redno bogoslužje od praznika vseh svetnikov do velike noči, ko se bogoslužje preseli v »letno cerkev«, Marijino cerkev na Hriberci, ki je sicer podružna cerkev, vendar domačini tega izraza (podružna cerkev) ne uporabljajo.

V oddaji smo se pogovarjali s p. Lojzetom Cviklom in ključarjem pri sv. Antonu - g. Maksom Borovnikom. Zborovodkinja mladinskega pevskega zbora – gospa Jerneja Vivod Ušen je dobitnica letošnje občinske Prešernove nagrade. Zbor deluje od leta 2007. Poje pri bogoslužju, na porokah in raznih  prireditvah v občini. P. Lojze Cvikl pa je dobil  priznanje za »Naj osebnost Novic 2014«, ki jo izbirajo občani tednika Novice na Vitanjskem, Konjiškem, Zreškem in Oplotniškem koncu. Gre torej za štiri občine, ki jih povezuje tednik Novice in Radio Rogla. Zahvaljujemo se vsem za sodelovanje v oddaji Pot – i.

Obiščite tudi  spletno stran  župnije Vitanje.