Župnija Kočevska Reka

Župnijska cerkev se prvič omenja leta1526. Po požaru leta 1901 je bila popolnoma obnovljena. Župnija Kočevska Reka je bila na podlagi odločbe Tajništva za gospodarstvo in komunalne zadeve z dne 24. 6. 1954 razlaščena vsega premoženja. Domačini so uspeli rešiti nekaj malenkosti iz cerkve, ves ostali inventar baročne cerkve pa je bil uničen. Cerkev in župnišče sta bila porušena leta 1954. Bogoslužje je bilo v župniji dovoljeno spet po letu 1991 in se je obhajalo v dvorani Kulturnega doma, dokler ni bila zgrajena nova cerkev. Prva birma v župniji po letu 1945 je bila leta 1991 na zelenici v neposredni bližini kraja, kjer je stala župnijska cerkev. Tudi pet podružnic in šest kapel je bilo porušenih in oprema uničena v letih 1950-1956. V oddaji je bila predstavljena nova cerkev Sv. Janeza Krstnika, župnijo Morava in Banja Loka.

Na željo gledalcev oddaje Pot-i smo bili na obisku v župniji Kočevska Reka. Za vas je spregovoril gospod dekan Jože Milčinovič, ki se mu zahvaljujemo za sodelovanje.

Župnija Kočevska Reka, duhovnik Jože Milčinovič

Mir in dobro