Župnija Portorož - Sveta Lucija

Na željo gledalcev, smo obiskali župnijo Portorož in Sveto Lucijo. V oddaji Pot-i nam je obe predstavil njihov župnik Janez Kavčič.

Župnija Portrož - Sveta Lucija, duhovnik Janez Kavčič

Toda vera ni mrtev zaklad, ki bi nam ga kdo podaril, ali bi si ga enkrat za vselej sami pridobili, da bi ga potem v strahu varovali zaklenjenega za železnimi vrati. Ne, vera je živo seme, ki mora vzbrsteti in rasti. Vera je milostni Božji dar, ki ga moramo s svojim razumom in s svojo voljo ob dotokih novih milosti vse bolj razvijati.

Iz otroške nebogljenosti se mora vzpeti v mladostni polet in potem doseči moško zrelost. Vselej mora biti polna dinamike, ki upošteva naravo posameznika, zahteve časa in okolja.

V župniji Sv. Lucija bodo gradili novo cerkev in prosimo dobre ljudi za molitev in finančno pomoč. Svoj dar lahko nakažete na njihov žiro račun: SI56101000038445945 banka Koper.

Bog vam povrni za vašo pomoč.

Več si lahko preberete na njihovi spletni strani http://zupnije.rkc.si/lucija-portoroz.

Iz srca se zahvaljujemo gledalcem za vse predloge gostov v oddajah Pot – i.