Župnija Sv. Marije Goretti, Bistrica pri Tržiču

Na željo gledalcev oddaje Pot – i iz Gorenjske smo obiskali župnijo Marije Goretti iz Bistrice pri Tržiču. Gre za edino cerkev v Sloveniji, ki je posvečena svetnici Mariji Goretti po rodu iz Italije. Sv. Marija Goretti je zavetnica čistosti. Vabljeni k ogledu oddaje.

ŽUPNIJA SV. MARIJE GORETTI, duhovnik Jože Gregorič - predvajaj  (trajanje 28 minut)

Domači župnik gospod Jože Gregorič nas je lepo sprejel in posebej za gledalce oddaje Pot – i spregovoril. Predstavil nam je župnijo, zbornik ob 30 letnici župnije in krasno glasilo Bistriški zvon, ki ga lahko naročite po telefonu na 04 59 24 200 ali na elektronski naslov gregoric.joze@siol.si.

Povabil je vse gledalce, še posej planince, da pridejo k maši v njihovo cerkev. Zelo lepo skrbijo za duhovno obnovo upokojencev, kajti zraven cerkve stoji dom upokojencev. Pišite nam še naprej tako zvesto na elektronski nas. Želimo vam vse dobro na vaših življenjskih poteh.