Marija Roža Skrivnostna Mati Cerkve - Rosa Mystica

ZGODOVINA SPOROČIL v MONTICHIARIJU in FONTANELLAH

Montichiari je kraj v severni Italiji in leži v bližini Brescie. Tam so se začela prikazovanja Device Marije Pierini Gilli leta 1947 in naprej do leta 1980. Pireina je po Marijini želji izročila poslanstvo novemu vidcu Horstu Petru M. Mehringu, ki ga je nadaljeval z velikim žarom, čeprav so mu vsi nasprotovali, celo žena. Imel je tudi veliko težav, ko je dal izdelovati kipe Marije Rože Skrivnostne. Kipe izdelujejo v kraju Kevelaer (največje romarsko središče v Nemčiji), ki so razširjeni po vsem svetu in marsikateri toči krvave solze (npr. v belgijskem mestu Maasmechelen, pri družini Linden imajo kip Rože Skrivnostne. Iz oči tega kipa tečejo vsak dan solze od avgusta 1983). Videnja so trajala do smrti vidca Mehringa, avgusta 2007.  (več...) ...

Vredno prejemanje Sv. obhajila, dnevi zadoščevanja in pokore

KAJ ŽELI MARIJA, ROŽA SKRIVNOSTNA?

• vsak 13 dan v mesecu naj se slavi kor poseben Marijin dan;
  • 13. julij naj bo vsako leto dan Rože Skrivnostne;
  • 13. oktobra naj se vsako leto slavi »svetovni dan zadostilnih svetih obhajil« s tem, da se pri Sveti maši prejme obhajilo v zadoščenje;
  • 8. december naj se vsako leto slavi opoldanska ura, kot ura milosti za ves svet (od 12. do 13. ure). Če kdo ne more to uro v cerkev, naj moli doma in bo prav tako prejel milosti;
  • K Studencu milosti v Fontanellah naj bodo spokorne procesije ob molitvi, pokori in zadoščevanju.

MARIJA JE OBLJUBILA VSEM, KI JO BODO ČASTILI:

1. naj opravijo dobro življenjsko spoved in bodo prejeli dušni mir;
  2. pred raznimi katastrofami ter vidnimi in nevidnimi sovražniki bom varovala njihove hiše in stanovanja;
  3. v družinah bom izprosila mir;
  4. uslišala vsako prošnjo, ki se bo ujemala z voljo Nebeškega Očeta;
  5. duše bom obvarovala težkih vic; zato pa se varujte vsakega greha, tudi malega:
  6. bodite stalno v Božji milosti;
  • varujte se sovraštva, obrekovanja, prepirov, spletk, krivic, laži, krivega pričevanja in nedeljskega dela! Vse te grehe Nebeški Oče hudo kaznuje;
  • da bi potolažili Božjo jezo, zmolite vsak dan tri (štiri) dele Rožnega venca;
  • molite noč in dan z velikim zaupanjem in čistim srcem;
  • ljubite Mojega Sina Jezusa, ki je že vse preveč žaljen. Sveti Evharistiji izkazujte najvišjo čast!
  • obhajilo prejemajte kleče in na jezik. Gorje oskrunjevalcem Najsvetejšega zakramenta! Zato je toliko kazni in nesreč. Molite z velikim zaupanjem in z vso dušo, saj nimate nikogar drugega kot samo mene in mojega Sina Jezusa, za čas in za večnost.

Zahvaljujemo se gospodu Martinu Mlakarju in gospodu Tadeju Trelcu za pričevanje o Roži Skrivnostni Materi Cerkve vsem nam v spodbudo, da se bomo še bolj trudili izpolnjevati Božjo voljo z Marijino pomočjo.

Slike iz kapele v Kranju:

Slike - notranjost cerkve v Montichiariju:

Slike - Fontanelle: