Župnija sv. Štefana, Vipava

Cerkev sv. Štefana leži med primorskimi hišami, ki jo strnjeno obdajajo. Cerkev je usmerjena proti vzhodu. Na južni strani je obdana z lipami.

Nastanek cerkve je povezan s cerkvijo sv. Marka, saj je bila cerkev sv. Štefana leta 1345 zgrajena kot podružnica te cerkve. Cerkev je doživela veliko sprememb, saj so jo leta 1556 v celoti prenovili oziroma kar podrli in zgradili današnjo cerkev v gotskem slogu. Takrat je tudi postala župnijska cerkev in versko življenje se je preselilo iz manjše cerkve v osrčju Vipave na rob v večjo prostornejšo cerkev. (vir) Župnijo sv. Štefana, versko življenje in kratko zgodovino nam je predstavil tamkajšnji župnik Alojz Furlan, kateremu se zahvaljujemo za pogovor.

Obiščite župnijsko spletno stran  http://zupnija-vipava.si