Župnija Kisovec, zavetnica Marijino brezmadežno Srce (Fatimska Marija)

Na željo gledalcev smo obiskali župnijo Kisovec. Sprejel nas je domači župnik Janez Mrak, ki je skupaj z župljankami zmolil Rožni venec na čast Fatimski Mariji, ki je zavetnica župnije in cerkve. Gospod župnik nam je predstavil fatimske skrivnosti, zato še posebej tisti, ki jih ne poznate lepo vabljeni k ogledu oddaje.

Župnija Kisovec, Marijino brezmadežno Srce (Fatimska Marija), duhovnik Janez Mrak

Fatimski pastirčki, Lucija, Jacinta in Frančišek, so veliko molili za druge. Vidkinja Lucija pripoveduje, kako je revna ženica na kolenih pred Jacinto jokaje prosila, naj ji od Marije izprosi ozdravljenje od hude bolezni. Jacinta je pokleknila poleg ženice in z njo zmolila tri Zdravamarije. Potem ji je zagotovila, da jo bo Marija ozdravila. Vsak dan je molila zanjo, dokler se ženica ni prišla zahvalit Mariji za ozdravljenje.

Mati Marijana je prosila bolnega Frančiška, naj ji izprosi milost, da se bo njen sin spravil z očetom. Frančišek ji je odvrnil: »Bodite brez skrbi. Kmalu pojdem v nebesa in ko bom prišel gor, bom prosil našo Gospo za to milost.« Na dan Frančiškove smrti sta se oče in sin spravila med seboj.

Če ne morete poromati v Fatimo na Portugalsko, lahko poromate k Fatimski Mariji v Kisovec. Z veseljem vas bodo sprejeli.

VSAK MESEC IMAJO NA SOBOTO PO TRINAJSTEM (OKROG TRINAJSTEGA) ROMARSKI SHOD NA MARIJINO ČAST. LEPO VABLJENI.

Molitveno srečanje po Fatimski Mariji v župniji Kisovec 18.4.2020. Molitvena ura pred najsvetejšim. Moli g.župnik Janez Mrak

Molitveno srečanje po Fatimski Mariji v župniji Kisovec 18.4.2020. Posnetek Sv.maše. Maševal je g.župnik Janez Mrak za pokojnega -  upokojenega ljubljanskega nadškofa Alojzija Urana

Molitveno srečanje v župnijski cerkvi Marijinega brezmadežnega Srca (Fatimska Marija) v Kisovcu, 16.8.2014

Januar