Župnija Grosuplje v pričakovanju 50 letnice župnije

Župnija Grosuplje bo leta 2014 praznovala svojo 50. obletnico obstoja. Župljani so se v ta namen odločili da se bodo na praznovanje temeljito duhovno pripravili. Duhovnika, župnik Janez Šket in Jani Maksimiljan Tušak, kaplan jim bosta pri tem pomagala. Kako živo in dejavno je njihovo občestvo, smo se lahko sami prepričali z ogledom oddaje ali obiskom pri njih, pa se lahko prepričate tudi vi. Vabljeni.

Vsem sodelujočim v oddaji se iskreno zahvaljujemo in jim želimo obilje božjega blagoslova.

Iz spletne strani Župnije Grosuplje:

Namen triletne priprave in praznovanja je torej obnova župnije v duhu evangelija, prijateljstvo z Bogom in solidarnost z bližnjimi.

KAKO BOMO TO DOSEGLI? Ker smo v pastoralnem letu dobrodelnosti in solidarnosti, bomo začeli:

1. leto (2011-2012): bomo gradili odnose z bližnjimi: v izkazovanju ljubezni in dobrote - s telesnimi in duhovnimi deli usmiljenja.

2. leto (2012-2013): LETO VERE - gradimo odnos z Bogom preko oznanjevanja - OBNOVA MISIJONA
Osebna vera - obnova krstnih obljub - z Marijo - Kraljico ljubezni - k Jezusu - k polnosti življenja.

3. leto (2013-2014): pa bomo gradili odnos z Bogom preko bogoslužja.

Župnija Grosuplje v pričakovanju 50 letnice nastanka župnije