Slovenske male Višarje – cerkev Matere Božje na Brinjevi gori nad Zrečami

Brinjeva gora ali kot jo nekateri radi imenujejo slovenske male Višarje nad Zrečami je bila poseljena že pred tisočletji, vendar je zaslovela šele potem, ko so začeli leta 1769 na njej graditi Marijino cerkev. Verniki iz širše okolice so k njej pogosto naravnali svoje misli in korake, danes pa označena planinska pot marsikoga zvabi tudi na bližnji skalnat rob, kjer sta žig in vpisna knjiga. Brinjeva gora je del valovitega hrbta, ki se na obrobju Pohorja vleče proti jugovzhodu. Na njem sta nedaleč stran še cerkvi sv. Martina in sv. Neže.

Poromajte dragi prijatelji tudi vi k Mariji na Brinjevo goro v župniji Zreče, kjer sta za vas spregovorila Jezusov duhovnik Peter Leskovar, ki poleg župnije Zreče upravlja tudi župnijo Stranice in gospod katehet Martin Mrzdovnik. Obema se iz srca zahvaljujemo za sodelovanje.

Oddajo smo pričeli z molitvijo rožnega venca in  Sveto mašo, nato pa odšli na snemanje.

Vabljeni k ogledu.

Slovenske male Višarje – cerkev Matere Božje na Brinjevi gori nad Zrečami