Župnija Braslovče

Na željo gledalcev oddaje Pot–i nas je sprejel braslovški domači župnik msgr. ing. Milan Gosak.

Župnija Braslovče, duhovnik Milan Gosak

Legendarno izročilo pripoveduje o čudežnem prikazovanju Marijine slike, kjer so potem postavili prvotno kapelo. Župnijska cerkev je nedvomno najstarejša stavba v Braslovčah. V pisnih virih se kot stavba prvič neposredno omenja šele leta 1255, vendar njeni še vedno ohranjeni deli spadajo vsaj v 10. če ne že v 9 stoletje. V času turških vpadov, v drugi polovici 15. stoletja je bila cerkev obzidana z močnim taborom, ki je imel štiri obrambne stolpe in dvižni most. Danes je ohranjen eden izmed stolpov in del zidu, ki je lepo viden še danes.

Kontakni naslov:
Cerkev: Župnijska cerkev sv. Marije Vnebovzete
Telefon: 03/5709066
Naslov: Braslovče 35
Poštna številka: 3314 Braslovče

Prijatelji pišite nam še naprej tako zvesto na elektronski naslov in izbirajte goste v vaši domači oddaji Pot–i.

Prijatelji povabljeni k ogledu oddaje o župniji Braslovče v savinjski dolini.