Sv. Marija Snežna v Belcu na Hrvaškem

Na vašo željo smo obiskali baročno cerkev posvečeno sv. Mariji Snežni, v hrvaškem Zagorju.

Sv. Marija Snežna v Belcu na Hrvaškem - predvajaj  (trajanje 14 minut)

Hrvaško Zagorje je s svojo arhitekturno in umetniško zgodovino od nekdaj v kulturnem zemljevidu Evrope.
v Na južnih obronkih Ivanščice v mirni idili majhne zagorske vasice Belec najdemo po zaobljubi zgrajeno cerkev Sv. Marije Snežne, mojstrovino hrvaškega baroka, katere notranjost se po lepoti in bogastvu uvršča v sam evropski vrh.

Cerkev ima pet oltarjev od katerih je glavni posvečen sv. Mariji Snežni ter štirje stranski oltarji posvečenih sv. Barbari, sv. Jožefu, sv. Štefanu, prvemu mučencu in oltar svetega Rožnega venca, ki so jih izdelali v letih od 1739 – 1743, številni mojstri med katerimi izstopata dva redovnika – pavlinca, slikar Janez Krstnik Ranger in kipar Jožef Schokotnig, ki je v Belcu izdelal dva baročna oltarja in prižnico.

Želimo vam dober sprejem in hvala vsem gledalcem oddaje Pot–i da smo spoznali ta biser baročne cerkve na Hrvaškem.