Župnija Bohinjska Bistrica

Za gledalce oddaje Pot-i nam je predstavil utrip župnije Bohinjska Bistrica s podružnicami domači župnik Janez Burja.

Župnija Bohinjska Bistrica, duhovnik Janez Burja - predvajaj  (trajanje 35 minut)

Sveti Miklavž je krščanski svetnik, ki tradicionalno v noči s 5. na 6. december obdari pridne otroke. Sveti Miklavž je škof, sveti Nikolaj iz Mire, ki je živel okrog leta 300 našega štetja. Bil je iz bogate družine, pa je vse svoje imetje razdal ubogim.

Ker je Miklavž škof, je tudi napravljen v škofovska oblačila, na glavi ima škofovsko kapo in v roki škofovsko palico. Spremljajo ga angelčki, ki mu pomagajo zapisovati pridne otroke in parkeljni (hudički), ki grozijo porednim otrokom... Več v oddaji Pot-i. Želimo vam dober sprejem oddaje.

Mir in dobro.