Župnija Semič - Sveta dežela

Na željo gledalcev oddaje Pot–i smo bili na obisku v župniji Semič v Beli krajini. Za gledalce oddaje Pot–i je spregovoril domači župnik Luka Zidanšek. Predstavil je župnijo Semič, župnijo Čermošnice, Sveto deželo…

Župnija Semič – Sveta dežela, duhovnik Luka Zidanšek - predvajaj  (trajanje 32 minut)

Duhovnik Luka Zidanšek prihaja iz župnije Domžale, bolj natančno iz Depale vasi. Ima še dva brata in sestro. Proti koncu osnovne šole je že začel razmišljati tudi o duhovniškem poklicu, dokončno pa se je odločil za bogoslovno semenišče proti koncu gimnazije, ki jo je obiskoval v Ljubljani. V pomoč pri odločitvi sta mu bila med drugim tudi strica duhovnika, to pa ne pomeni, da je bila odločitev lahka. Leta 2001 je bil posvečen v diakona in je eno leto pomagal v župniji Kranj Zlato polje. Po novi maši pa je bil kaplan v Šentjerneju na Dolenjskem. Po treh letih ga je nadškof poslal za župnijskega upravitelja čez Gorjance v Belo Krajino.

Svojim župljanom je rekel: »Med vas prihajam z veseljem in upam, da se bomo lepo razumeli in skupaj gradili božje kraljestvo med nami.

Pišite nam še naprej na elektronski naslov oddaja.pot-i@telemach.net  Hvala vam prijatelji  za zvestobo.