Župnija Mežica

Na željo gledalcev oddaje Pot–i smo obiskali v nadškofiji Maribor župnijo Mežica na Koroškem . Župnijska skupnost šteje okrog 3000 članov.

Župnija Mežica, duhovnik Franc Linasi - predvajaj  (trajanje 45 minut)

Župnija sv. Jakoba v Mežici leži v razširjenem delu zgornje Mežiške doline. Ustanovljena je bila leta 1783. Zavetnik župnijske cerkve in župnije je apostol Jakob starejši.

Najstarejša pisna omemba kraja in cerkve sv. Valentina in Jakoba v Mežici je iz leta 1154. Zaradi večjega števila vernikov so leta 1840 staro cerkev podrli in na istem mestu zgradili sedanjo. Poleg župnijske cerkve je v župniji tudi gotska cerkev sv. Lenarta na Platu in kapela sv. Cirila in Metoda na Peci.

Ob nedeljah in praznikih so svete maše ob 9.00 in 19.00 in ob 18.00 v zimskem času. Julija in avgusta pa samo ob 9.00.

SVETE MAŠE
nedelje in zapovedani prazniki:
ob 9.00 in 18.00 od oktobra do konca marca
ob 9.00 in 19.00 od aprila do konca septembra
ob 19.00 v soboto ali na predvečer praznika in ob 9.00 v juliju in avgustu

Župnijski urad MEŽICA
Celovška 6, 2392 Mežica
Župnik: Franc Linasi
Tel.: 02 823 51 42

Zahvaljujemo se iz srca za pogovor domačemu župniku Francu Linasiju in pastoralni asistentki gospe Mariji Prikeržnik. Pišite nam še naprej tako zvesto na elektonski naslov : pot@planet.si .

Hvala vsem za ogled oddaje in prosim priporočajte krščanske vsebine tudi ostalim iskalcem Božje besede.

Mir in dobro !