Župnija Mežica

Na željo gledalcev oddaje Pot–i smo obiskali v nadškofiji Maribor župnijo Mežica na Koroškem . Župnijska skupnost šteje okrog 3000 članov.

Župnija Mežica, duhovnik Franc Linasi - predvajaj  (trajanje 45 minut)

Župnija sv. Jakoba v Mežici leži v razširjenem delu zgornje Mežiške doline. Ustanovljena je bila leta 1783. Zavetnik župnijske cerkve in župnije je apostol Jakob starejši.

Najstarejša pisna omemba kraja in cerkve sv. Valentina in Jakoba v Mežici je iz leta 1154. Zaradi večjega števila vernikov so leta 1840 staro cerkev podrli in na istem mestu zgradili sedanjo. Poleg župnijske cerkve je v župniji tudi gotska cerkev sv. Lenarta na Platu in kapela sv. Cirila in Metoda na Peci.

Ob nedeljah in praznikih so svete maše ob 9.00 in 19.00 in ob 18.00 v zimskem času. Julija in avgusta pa samo ob 9.00.

SVETE MAŠE
nedelje in zapovedani prazniki:
ob 9.00 in 18.00 od oktobra do konca marca
ob 9.00 in 19.00 od aprila do konca septembra
ob 19.00 v soboto ali na predvečer praznika in ob 9.00 v juliju in avgustu

Župnijski urad MEŽICA
Celovška 6, 2392 Mežica
Župnik: Franc Linasi
Tel.: 02 823 51 42

Zahvaljujemo se iz srca za pogovor domačemu župniku Francu Linasiju in pastoralni asistentki gospe Mariji Prikeržnik. Pišite nam še naprej tako zvesto na elektonski naslov.

Hvala vsem za ogled oddaje in prosim priporočajte krščanske vsebine tudi ostalim iskalcem Božje besede.