Sveta Terezija Benedikta od križa – sv. Edith Stein

Življenje svetnikov je pričevanje samo po sebi in čim bolj jih poznamo, tem več nam povedo. Tako slavimo Boga za delo, ki ga je Njegova milost izvršila v njih.

Sveta Terezija Benedikta od križa – sv. Edith Stein, sestre karmeličanke iz Mirne Peči - predvajaj  (trajanje 60 minut)

Kdo je ta »velikodušna pričevalka vere«, da je sozavetnica Evrope, ki jo je papež Janez Pavel II. ob razglasitvi za svetnico 11. oktobra 1998 imenoval »izredno hčerko Izraela in zvesto hčerke Cerkve«? Sveti oče je takrat še dejal: »Priklanjamo se pred pričevanjem Edit Stein. Razglašamo nepremagljivo pričevanje njenega življenja in smrti. Poleg Terezije Avilske in Terezije iz Lisieuxa se s. Terezija Benedikta od Križa uvršča v trumo mož in žena, ki so čast Karmelskega reda.«

Rojena v judovski družini ob koncu 19. stoletja je po mladostnem obdobju nevere in znanstveno filozofski karieri našla resnico v katoliški Cerkvi in kot redovnica kontemplativnega reda pri petdesetih letih umrla v koncentracijskem taborišču.

O življenju svetnice pripovedujejo sestre karmeličanke iz Mirne Peči, katerim se iz srca zahvaljujemo za sodelovanje.

Lepo vabljeni k ogledu in poslušanju oddaje.