Frančiškanski samostan Kreševo v BiH

Samostan je najverjetneje ustanovljen konec 14.st. Šestdeset let po tem, ko so Turki zavzeli Bosno, nekje med leti 1521 in1524 sta bila porušena samostan in cerkev. Leta 1765 pa sta bila tako samostan in kot cerkev uničena v požaru samo dve leti po tem, ko so ju obnovili.

Današnja zgradba samostana v Kreševu je bila zgrajena med leti 1889 in 1895. Po drugi svetovni vojni je bila v njej vojašnica, leta 1954 pa so jo oblasti vrnile frančiškanom. Danes je to lepo urejen prostor, v katerem je samostan, muzej, knjižnica…idr…

Zahvaljujemo se gvardijanu fra Darku Drljo, fra Juretu Miletiću in fra Ivici Kovčaninu za predstavitev župnije, samostana, knjižnice in muzeja.

Vabljeni ste, da si ogledate tudi njihovo spletno stran in oddajo, ki smo jo pripravili za vas na vašo željo.