Drugo pismo sestre Bernarde o poplavljenih v BIH in prošnja za pomoč pri obnovi barak

Drugo pismo sestre Bernarde Krištić, ASC – Klanjateljice Krvi Kristove, predstojnica redovne skupnosti v Banja Luki, o razmerah na poplavljenem območju

Banja Luka, 24. junija 2014

Spoštovani prijatelji v Sloveniji,

lep pozdrav iz Banja Luke vsem vam. Pred mesecem dni sem vam pisala o strašni poplavi, ki je prizadel del mesta v Banja Luki. Mnogi med vami ste se odzvali s svojim darom za najbolj potrebne, v tem času je bila hrana, kruh in voda.

Sedaj so drugačne okoliščine, potrebno je razmišljati o obnovi hiš in barak. Barake so lesene hišice, ki so bile napravljene po potresu 1969 leta, njihova uporabnost je bila 20 let. Sedaj jih je potrebno obnoviti, da bi se lahko v septembru vanje vselilo. V dogovoru z našim župnikom smo prevzele skrb za tri barake, ki jih je potrebno obnoviti. To je prostor velik 65m²; vanj gre kuhinja, dnevna soba, spalnica, kopalnica. Nekatere barake so poškodovane bolj druge manj, odvisno od njihove lokacije. Potrebno je obnoviti najosnovnejše; streho, tla, zidove, vrata da bi se lahko v njih živelo. Za eno barako je potrebno najmanj 3.000,00 €.

Veliko komisij je hodilo in popisovalo potrebe, a do sedaj ljudem ni še nihče ničesar dal za obnovo hiš. Do sedaj so delili hrano, vodo, brisače, higienske pripomočke. Uporabljamo aparate za izsuševanje vlage, tudi to je velika pomoč, ki je prišla od zunaj.

Dragi prijatelji do sedaj ste za poplavljene preko žiro računa poslali 450,00 . 280,00 je uporabljeno za hrano, obleko, posteljnino, a 150,00 € bomo uporabili za obnovo.

In s tem pismom, dragi prijatelji trkam na vaša srca, da bi bili obnovitelji b a r a k. Bog vas bo po vaši dejavni ljubezni uvrstil med svoje posebne prijatelje in vam podaril radost življenja.

Za vse zahvalna, pozdrav v Jezusovi Krvi, ki nas dela svete

Sestra Bernarda Krištić, ASC

Svoj   doprinos lahko nakažete na spodnji žiro račun:

BENEFICIARY BABK: RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA

SWIFT CODE: RZBABA2S

ADDRESS:  ZMAJA OD BOSNE BB SARAJEVO BIH

DETAILS OF BENEFICIARY:

IBAN CODE:  BA391612450011930258

FULL BENEFICIARY NAME:  IVA  KRIŠTIĆ  (s. Bernarda)

FULL BENEFICIARY ADDRESS:  ILIJE GARAŠANINA 12  BANJA LUKA

Original:

Banja Luka, 24. lipnja 2014.

Poštovani prijatelji TV emisija Pot-i, u SLOVENIJi,

lijep pozdrav iz Banja Luke svima vama. Prije mjesec dana pisala sam o strašnoj poplavi koja je zadesila jedan dio grada u Banja Luci. Mnogi od vas javili ste se svojim darom za najpotrebnije, a u to vrijeme je bila hrana, kruh i voda.

Sada je druga situacija, treba misliti kako sanirati, kuće i barake.  Barake su drvene kućice koje su pravljene iza potresa 1969, njihov rok je bio 20 godina. Sad ih treba sanirati da se  u rujnu može u njih useliti. U dogovoru s našim župnikom, mi smo uzele na brigu tri barake koje treba sanirati. To je prostor od  65 m; u što ide kuhinja, dnevni boravak, spavaonica, banja. Neke barake su oštećene više, neke manje, zavisi gdje su locirane. Potrebno je obnoviti ono bitno; krov, pod, zidove, vrata da se može živjeti. Za jednu baraku treba najmanje 3.000,00 €.

Mnoge komisije su prolazile i popisivale potrebe, a do sada nitko nije ništa ljudima dao u smislu obnove kuće. Do sada se dijelila  hrana, voda, ručnici, higijena. koristili se aparati za isušivanje vlage, i to je velika pomoć koja je stigla izvana.

Dragi prijatelji do sada ste za poplavljene preko žiro račun poslali 450,00 € . 280,00 € je izdano za hranu, odjeću, posteljinu, a 150,00 € ćemo upotrijebiti za obnovu.

I ovom ovim pismom, dragi prijatelji, kucam na vaša srca, da budete obnovitelji  b a r a k a. Bog će Vas po vašoj djelatnoj ljubavi, uvrstiti u svoje posebne prijatelje i podariti vam radost života.

Za sve zahvalna, pozdrav  po Isusovoj Krvi koja nas čini svetima

Sestra Bernarda Krištić,ASC

Slike barak, ki jih je poslala sestra Bernarda, 26.6.2014