Župnija Dolenji Logatec

V oddaji Pot–i smo bili na obisku v župniji dolenji Logatec. Za gledalce oddaje Pot–i je spregovoril domači župnik Janez Kompare.

Župnija Dolenji Logatec, duhovnik Janez Kompare - predvajaj  (trajanje 28 minut)

Kraj Logatec ima dve župniji, matična župnija je bila župnija rožnovenske Marije v Gor. Logatcu, leta 1910 pa je bila ustanovljena samostojna župnija sv. Nikolaja v Dol. Logatcu. Tu se je z železnico začela razvijati lesna industrija; pred tem se je predvsem trgovalo z lesom, ker nas obdajajo bogati gozdovi.

Prvi dokumenti o cerkvi segajo v leto 1795. Meščani Dolschien, Fortuna, Milavec so zbrali denar za gradnjo cerkve, ki je bila zgrajena in blagoslovljena leta 1803, okrog nje je bilo pokopališče. Čez 4 leta je vas pogorela, cerkev pa je ostala nedotaknjena. Leta 1902 so zvišali zvonik, 15 let kasneje pa so po načrtu ing. Karla Holinskyga cerkev povečali in zvonik vklenili v stavbo cerkve.

Zadnja dozidava s podaljškom prezbiterija proti vhodu je bila izvedena leta 1935 pod vodstvom župana Gabrijela Oblaka. Zadnja obnova cerkve je bila leta 1989. 2002. leta pa je bila dograjena desna stranska kapela in zakristija.

Notranjska cesta 6
1370 Logatec
Telefon: 01/754 17 57
župnik: Janez Kompare

Župnijska pisarna je odprta:
v ponedeljek od 9. do 11. ure in od 16. do 17.30 ure
v sredo od 16. do 17. ure
v petek od 16. do 17. ure

Svete maše so:

Poletni čas:
v ponedeljek, torek, sredo, petek in soboto ob 19. uri
v četrtek ob 7. uri
ob nedeljah ob 8. in 10. uri
ob praznik pa ob 10. in 19. uri

Zimski čas:
v ponedeljek, torek, sredo, petek in soboto ob 18. uri
v četrtek ob 7. uri
ob nedeljah ob 8. in 10. uri
ob praznik pa ob 10. in 18. uri

Spoved in češčenje Najsvetejšega je vsako soboto 2 uri pred večerno sv. mašo. Vabljeni k ogledu oddaje in pišite nam še naprej na elektronski naslov.